Měli jsme jednoduchou představu o dřevostavbě patrového domu se sedlovou střechou a garáží. V přízemí pokoj pro případné návštěvy, kuchyň spojenou z obývací místností a v přízemí je rovněž umístěna menší koupelna. V patře potom tři ložnice, velká koupelna a šatna.
Nabídky cen od projektantů byly velice rozdílné. Musím říct, že dnes bych určitě využil nabídky projekční kanceláře pouze takové, která dělá kompletní realizační projekt domu včetně přípojek, odpadů, topení, zapracování do pozemku aj. Nebudete potom muset pravděpodobně řešit zda ta, či ona trubka může, či nemůže vést stěnou a případně pracně přesvědčovat projektanty, aby se sešli a vše si objasnili.
My jsme nakonec využili nabídky studenta stavařiny pro realizační projekt domu a na sítě potom dohledávali další projektanty. Stálo nás to hodně času a v konečné sumě i mnohem více peněz. S výsledkem jsme byli naštěstí nakonec spokojeni.
Zastavěnou plochou jsme se vešli do 150 m2, takže jsme vyřizovali „jen“ ohlášení stavby.
Copyright © 2010, Libor Paláček, Jak na dřevostavbu
Dobrý den,
na kolik Vás tehdy přišel projekt domu a byl projekt opravdu realizační ? U realizačního projektu na dřevostavbu by měly být rozkresleny jednotlivé stěny a výpis materiálu konstrukce. Byla součástí projektu statická zpráva. Projekty profesí jste dělali (voda, kanalizace , topení elektřina) ?
S pozdravem Jurníek
Dobrý den,
je otázka, co považovat za opravdu realizační projekt. Máme rozkresleny jednotlivé detaily (styk se základovou deskou, detaily izolací, skladba stěn aj.) Ale rozhodně nemáme rozkresleny každou stěnu zvlášť. Myslím si, že je to zbytečné. Každá stavební firma má své stavební postupy, používá jinou skladbu stěn a je jen na Vás, jestli na ně přistoupíte.
Projekt domu stál cca 25 tis včetně průvodní zprávy, technické zprávy, požárního vyjádření a zásad organizace výstavby. Projekty vody, kanalizace, dešťové kanalizace, topení a elektřiny na dalších cca 28 tis.